ОПШТИНА ФОЧА У ПРОЈЕКТУ “ЛОКАЛНИ ИНТЕГРИСАНИ РАЗВОЈ”

Општина Фоча једна је од 21 локалне заједнице у БИХ која је укључена у пројекат “Локални интегрисани развој”, који са 6.600.000 евра финансира ЕУ, а који се проводи у оквиру Развојног програма УНДП-а у склопу помоћи подручјима погођеним поплавама 2014. године.

Споразум о сарадњи на пројекту потписали су јуче у Добоју начелници локалних заједница са представнциима Делегације ЕУ у БиХ и УНДП-а БиХ.

Потписници споразума изразили су спремност да у реализацију пројекта крену одмах.

Из општине Фоча саопштено је да је ова локална заједница на вријеме испунила све пројектом постављене критеријуме. Оцјењују да ће пројекат бити од вишеструког значаја.

-Бесповратна новчана средства која су пројектом предвиђена биће искоришћена за економски развој, запошљавање, оснаживање локалних привредника, развој локалне инфраструктуре и услуга-саопштено је из општине Фоча.

Поред Фоче у пројекту учествују локалне заједнице Бањалука, Бијељина, Челинац, Добој, Горажде, Градишка, Модрича, Приједор, Шамац, Коњиц, Мостар, Маглај, Нови Град, Оџак, Орашје, Сребреник, Тузла, Вареш, Жепче и Живинице.