У ТОКУ УГРАДЊА ЛЕД СИЈАЛИЦА

Од хиљаду нових сијалица колико је пројектом лед расвјете планирано да се замијењени на подручју општине, до сада је уграђено 136 у насељу Лазарево и Бараковац.

Новом расвјетом обезбиједиће се уштеда у потрошњи електричне енергије, која ће се кретати у процентима и до 70 одсто на годишњем нивоу.

-Ускоро слиједи и постављање нових сијаличних стубова на градском тргу-саопштено је из општине Фоча.

LED SIJALICE UGRADNJA

У саопштењу се додаје да ће се пројекат замјене постојећих живиних сијалица лед расвјетом отплаћивати од уштеде струје, у ратама, у наредних пет година.

Радове изводи предузеће “Дема-С” из Мостара.

Током прошле године у Фочи је замијењен дио постојеће расвјете ЛЕД расвјетом у оквиру пројекта “Енергетска ефикасност у удружењима општина” који је проведен  посредством Савеза општина и градова, у сарадњи са Њемачким друштвом за међународну сарадњу /ГИЗ/, а финансиран је од стране њемачког Министарства за економску сарадњу и развој и Швајцарске развојне агенције. Тридесет девет штедљивих лед сијалица постављено је у улице Краља Петра, Николе Пашића и дијелове Светосавске и Цара Душана.