ЗА СТАМБЕНО ЗБРИЊАВАЊЕ 3,5 МИЛИОНА КМ

До краја године у Фочи ће у рјешавање стамбеног збрињавања расељеног становништва, повратника и социјално угрожених породица бити уложено три и по милиона марака.

Из ових средстава, која се реализују посредством Министарства за избјегла и расељена лица РС,  на подручју фочанске општине биће изграђене двије стамбене зграде и 35 кућа по систему „кључ у руке“.

У општини Фоча појашњавају да је једна стамбена зграда, са 12 станова, намијењена збрињавању породица које се налазе у алтернативном смјестају на Миљевини у Фочи. Ниховим збрињавањем коначно ће послије 20 година бити распуштен колективни центар у овом фочанском насељу.

Друга зграда са 20 станова намијењена је рјешавању стамбених проблема социјално најугроженијих категорија.

-Када је ријеч о индивидуалним кућама 15 је намијењено повратницима Бошњацима, а 20 расељеним породицама српске националности-саопштено је из општине Фоча.

У саопштењу се додаје да општина досљедно извршава све своје обавезе предвиђене овим програмом.