ВЛАДА РС ОБЕЗБИЈЕДИЛА МИЛИОН КМ ЗА ОБНОВУ МОСТА НА ДРИНИ

Влада РС донијела је одлуку да са 600 000 марака помогне изградњу жељезног моста на ријеци Дрини.

Уз 400 000 марака колико је издвојило Јавно предузеће „Путеви РС“ то је трећина средстава од укупне цијене ове капиталне инвестиције, која износи три милиона марака.

Из општине подсјећају да је у току друга фаза обнове жељезног моста на Дрини, те да би пројекат требало да буде завршен до краја године.

-На мосту је недавно уклоњена стара конструкција. Слиједе грађевински радови и монтажа нове конструкције, а затим асфалтирање и уређење. Рок за завршетак је четири мјесеца-саопштено је из општине.

Истакнуто је да ће новоизграђени мост на Дрини бити савремена саобраћајница са двије коловозне траке и двије стазе за пјешаке.

-Визуелно ће задржати првобитан-аутентичан изглед и по томе ће бити један од ријетких, лијепих жељезних мостова , не само у РС, већ и у региону. Са новоизграђеним Студентским домом нови мост на Дрини представљаће јединствену урбанистичку цјелину која ће битно допринијети љепшем изгледу Фоче-истиче се у саопштењу.