ЈЕДНОДНЕВНИ ИЗЛЕТ ДО МАНАСТИРА ЗАГРАЂЕ

Под покровитељством Општине Фоча, Туристичка организација и УГ “Херцег од Светог Саве”, организовали су излет до манастира Заграђе, на Шћепан Пољу.

-Бесплатан превоз обезбијеђен је за 60 Фочака који су присуствовали недјељној литургији, а крштено је петоро суграђана-потврђено је у ТО Фоча.

Манастир Заграђе, задужбина Херцега Стефана Вукчића Косаче, изграђен је у првој половини 15. вијека изнад саставака ријека Пиве и Таре, у средишту древне српске области Хума. Црква манастира Заграђе посвећена је рођењу светог Јована Крститеља. Манастир се налази на пола пута од средњовјековног утврђеног града Сокола и Шћепан Поља – мјеста које се под топонимом Међуријечје први пут помиње још у извјештајима византијских хроничара из 11. вијека.