ПОЧЕЛА РЕКОНСТРУКЦИЈА ГЛАВНЕ ГРАДСКЕ УЛИЦЕ

Комплетна реконструкција тротоара од раскрснице код зграде Општине до раскрснице код градског трга у Улици Краља Петра почела је данас, а за овај пројекат из општинског буџета издвојено је  243 000 марака.

На овај начин главна градска улица добиће нове тротоаре, расвјету и биће проширена за пола метра чиме ће се ријешити дугогодишњи проблем уске, а фреквентне коловозне траке, као и недостатка паркинг мјеста.

glavna gradska ulica 2

Радници предузећа “Србињепутеви” којем је повјерен посао започели су припремне радове предвиђене пројектом. Посјекли су 26 постојећих стабала како би лакше приступили главним радовима, а након завршетка на истом мјесту засадиће 17 нових стабала.

-Током радова улица неће бити затворена за саобраћај, све ће се одвијати у најбољем реду. Наредних дана слиједе остали грађевински радови, а рок за завршетак је 60 дана-рекао је Недељко Павловић, директор предузећа “Србињепутеви”.