ДОМ ЗДРАВЉА ДОБИО МОДЕРНО САНИТЕТСКО ВОЗИЛО

Фочански Дом здравља добио је савремено санитетско возило, вриједно 70.000 КМ, чија је набавка дијелом финансирана из средстава ове установе, а дијелом из општинског буџета.

Постојећи возни парк Дома здравља са три возила, од којих су два пред отпис, освјежен је једним од најмодернијих санитета, који ће бити кориштен за транспорт болесника у клиничке центре у БиХ, те за хитне интервенције на подручју општине.

Директор ове установе Мирослав Ристановић истиче да су оваква возила ријеткост на овим просторима.

-Мислим да у БиХ овакав модел не постоји, а у Србији их има неколико. Два наша возила стара су 18 година и прешла су више од 600.000 километара, а једно возило је старо девет година-рекао је Ристановић.

Дом здравља је за набавку возила издвојио 40.000 КМ, а општина Фоча 30.000 КМ.

Начелник општине Радисав Машић каже да је набавком овог возила ријешен један од највећих проблема Дома здравља.

-Дом здравља није имао могућност да превози пацијенте до удаљених центара. Том инвестицијом смо заокружили оно што је овој установи било најпотребније-рекао је Машић.