НА ПРОЉЕЋЕ КРЕЋУ ПРОЈЕКТИ ВРИЈЕДНИ ВИШЕ ОД ШЕСТ МИЛИОНА МАРАКА

Почетком грађевинске сезоне у Фочи ће започети реализација неколико веома значајних инфраструкурних пројеката чија је укупна вриједност више од 6,5 милиона марака.

Међу њима је пројекат изградње двије стамбене зграде у насељу Велечево у којима ће смјештај добити породице које се налазе у колективном центру у Миљевини и породице које су у стању социјалне потребе.

-У питању је изградња једне зграде са двадесет станова и друге зграде са 12 стамбених јединица. Осим тога, у току је и изградња 45 кућа за расељене и повратнике на подручју Фоче-рекао је начелник општине Фоча, Радисав Машић..

Подсјећа да слиједи и реконструкција Спортског центра „Партизан“ у којој ће адекватан простор за рад добити фочански спортски клубови, а први пут условне просторије за рад добиће и овдашње Културно-умјетничко друштво.

-У кругу Универзитетске болнице почеће изградња новог објекта за потребе Регионалног центра Института за јавно здравство РС , а биће реконструисана и зграда Основног суда у Фочи-додаје Машић.

Истакао је да ће на реализацији ових послова бити ангажована локална предузећа и домаћа радна снага.