ВАСКРШЊА ЈАЈА ЗА СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНЕ

У сусрет највећем хришћанском празнику, Васкрсу, општина Фоча обезбиједила је 97 шкољки јаја за социјално угрожене категорије на подручју ове локалне заједнице.

Васкршња јаја донирана су за тридесет социјално угрожених, док је 67 корнета уручено удружењима за помоћ дјеци и омладини са посебним потребама.

И Општинска организација Црвеног крста Фоча укључила се у акцију даривања суграђана пред васкршње празнике.

Двадесет шест корнета јаја донирали су члановима Међуопштинске организације слијепих и слабовидих лица, петнаест шкољки јаја корисницима колективног центра у Миљевини.Васкршња јаја уручили су и  својим штићеницима.

У фочанском Црвеном крсту кажу да је циљ помоћи суграђане у вријеме празника и на симболичан начин показати им да нису сами.