NA TJENTIŠTU NIČE CRKVA POSVEĆENA SVETOM PROKOPIJU

Mitropolit dabrobosanski Hrizostom sa sveštenstvom, na praznik Svetog Prokopija, a u prisustvu brojnih vjernika , postavio je krst i osveštao temelje na Tjentištu, na mjestu gdje će se graditi crkva posvećena velikomučeniku  Prokopiju.

Mitropolit Hrizostom istakao je važnost i značaj izgradnje hrama na ovom mjestu.

-Prvi put na ovom mjestu diže se hram posvećen Svetom velikomučeniku Prokopiju, velikom Hristovom sljedbeniku, koga srpski narod posebno slavi i koji je putokaz za život vječni, zato što je velikim podvigom na zemlji proslavio Boga, a onda je Bog proslavio njega kroz cijelu istoriju i dao nam ga za primjer da se na njegov dan okupljamo i jačamo se u Gospodu u zdravlju, ljubavi i slozi-poručio je u besjedi mitropolit dabrobosanski.

Osvećenju temelja crkve na Tjentištu prisustvovao je i načelnik opštine Foča, Radisav Mašić, koji je istakao da će se na ovom mjestu srpski narod sabirati u molitvi i zajedničarenju, hodeći putem vječne istine i čuvajući vjeru pravoslavnu.

happy wheels