PEHAR PRIJATELJSTVA TREĆI PUT U RUKAMA RIJEČANA

Omladinci HNK Rijeka trijumfovali su na 14. Međunarodnom omladinskom turniru „Fudbal frends“ u Foči pošto su u finalnom susretu nakon boljeg izvođenja penala sa 4:3 savladali Crvenu zvezdu iz Beograda.

Riječani su tako treći put osvojili trofej prijateljstva, a crveno-beli, koji su do sada dva puta bili šamipioni turnira, okrunili su se ponovo titutlom vicešampiona.

„Rijeka“ je povela golom Ivana Kurbaše iz penala, a na 1:1 izjednačio je Lazar Popović u posljednjem minutu prvog poluvremena. U drugom poluvrmenu rezultat se nije mijenjao, a u penal lutriji istakao se golman Riječana Marko Šušak koji je sa tri odbrane donio svom timu veliku radost.

Šušak je proglašen za najboljeg čuvara mreže na turniru, a iz redova „Rijeke“ je i najbolji igrač – Filip Zrilić, dok je najbolji strijelac, sa šest golova, Ivan Bojović iz podgoričke „Budućnosti“.

-Čvrsta utakmica, protivnik je bio dobar, ipak trudili smo se, zasluženo smo slavili i mnogo smo srećni što smo prva ekipa sa tri titule na Fudbal frendsu-rekao je Filip Zrilić, najbolji igrač.

Najbolji golman Marko Šušak kaže da je njegova ekipa zasluženo trijumfovala na „Fudbal frendsu“.

-Vrlo napeto, penali su odlučili, smatram da su obje ekipe bile dobre-istakao je najbolji čuvar mreže.

Odbranu titutle Mijo Dadić, trener Riječana, smatra zasluženom i realnom.

-Jedna dobra utakmica protiv dobrog protivnika, zadovoljni smo, naši momci su pokazali maksimum, sve je prošlo fer i korektno, publika, organizacija, suđenje. Odavde nosimo samo najbolje utiske, a kvalitet turnira iz godine u godine je na sve većem nivou-kazao je Dadić.

Crveno-beli, koji su mnogobrojnoj publici u Foči pružili borbeno finale, poručuju da se sa dobrom postavom vraćaju i dogodine.

-Čvrsto, borbeno, Rijeka je imala više sreće na penalima, čestitamo im , ali mi smo isto dali svoj maksimum i jedva čekamo da dođemo ponovo, ovdje se osjećamo kao kod kuće-rekaoje  Dejan Simić, trener crveno-belih.

Pohvale organizatoru stigle su i iz redova Budućnosti, Vardara, Maribora, Željezničara, ali i iz kineskog Tjencin Ćuenđena, koji je prva ekipa sa drugog kontinenta koja učestvuje na turniru prijateljstva u Foči.

-Došli smo sa željom da poboljšamo svoje fudbalske sposobnosti i znanja i da bolje upoznamo evropski fudbal. Ovdje smo lijepo dočekani i imali smo odlične uslove-rekao je Huan Hao, predstavnik kineskog kluba.

Zoran Avramović, idejni tvorac turnira i predsjednik istoimene beogradske Asocijacije  istakao je da je Foča još jednom položila ispit dobrog domaćina o čemu najbolje svjedoče učesnici koji očekuju poziv i na naredni festival fudbala.

-Odličan turnir, a već se posvećujemo narednom izdanju ovog turnira koji će ponovo donijeti novosti, nove timove, nove šanse tako da  naredne godine posljednji vikend u julu bude u Evropi zabilježen kao veliki festival fudbala koji se održaav u Foči-rekao je Avramović.

Četrnaesto izdanje turnira prijateljstva u Foči proteklo je u duhu fer pleja, drugarstva, tolerancije i umijeća mladih fudbalskih nada.

-Možemo reći da je i ovoga puta Fudbal frends opravdao svoju svrhu i pokazao suštinu svoju, prijateljstvo i dobru organizaciju- rekao je Radisav Mašić, načelnik opštine Foča.

Prestižni fudbalski turnir u Foči manifestacija je od posebnog značaja za Republiku Srpsku.

-Najvažniji dio ove priče je da se mladi sportisti upoznaju i druže kroz fudbal, gradeći mostove prijateljstva- rekla je Jasmina Davidović, ministar porodice, omladine i sporta RS.

U meču za treće mjesto, „Maribor“ je sa 2:0 savladao domaću „Sutjesku“, dok je u finalu utješnog turnira, u borbi za peto mjesto, podgorička „Budućnost“ ubjedljivo, rezultatom 5:0, savladala sarajevski Željezničar.

Visoku pobjedu od 6:1 ostvario je i skopski Vardar protiv kineskog „Tjencin Ćuneđen“ u susretu za sedmo mjesto.

 

happy wheels