НА ТЈЕНТИШТУ НИЧЕ ЦРКВА ПОСВЕЋЕНA СВЕТОМ ПРОКОПИЈУ

Митрополит дабробосански Хризостом са свештенством, на празник Светог Прокопија, а у присуству бројних вјерника , поставио је крст и освештао темеље на Тјентишту, на мјесту гдје ће се градити црква посвећена великомученику  Прокопију.

Митрополит Хризостом истакао је важност и значај изградње храма на овом мјесту.

-Први пут на овом мјесту диже се храм посвећен Светом великомученику Прокопију, великом Христовом сљедбенику, кога српски народ посебно слави и који је путоказ за живот вјечни, зато што је великим подвигом на земљи прославио Бога, а онда је Бог прославио њега кроз цијелу историју и дао нам га за примјер да се на његов дан окупљамо и јачамо се у Господу у здрављу, љубави и слози-поручио је у бесједи митрополит дабробосански.

Освећењу темеља цркве на Тјентишту присуствовао је и начелник општине Фоча, Радисав Машић, који је истакао да ће се на овом мјесту српски народ сабирати у молитви и заједничарењу, ходећи путем вјечне истине и чувајући вјеру православну.