ГРАЂЕВИНСКИ МАТЕРИЈАЛ ЗА ПОВРАТНИКЕ

У Фочи су данас потписани споразуми за додјелу грађевинског материјала за обнову стамбених објеката повратника на подручју ове локалне заједнице.

Споразум су потписали представници Министарства расељених особа и избјеглица ФБиХ, Општине Фоча и седам повратника који су добили материјал.

Ријеч је о власницима два дјелимично и пет потпуно порушених објеката на подручју села Избишно, Шуљци, Попов Мост, Шуби, Кремин и Хусеиновићи.

Асим Кечо из Избишна један је од повратника који дуже од 20 година чека на обнову куће.

-Поново ћу изградити кућу у свом родном селу и захваљујем се министарству и Општини Фоча на подршци коју нам пружају. Много смо чекали и коначно дочекали кров над главом у родном крају-изјавио је Кечо.

Предсједник СО Фоча, Изет Спахић је нагласио да је ово значајан корак и услов за одрживи повратак на подручју Фоче, док је начелник за Општу управу, Зоран Ћосовић захвалио министарству и повратницима пожелио успјех у реконструкцији објеката.

Федерално министарство за избјеглице је у потпуности финансирало овај пројекат чија је вриједност  око 90 000 км.