SVEČANO OTVARANJE ŽELJEZNOG MOSTA NA DRINI

Obnovljeni željezni most na Drini, koji je srušen tokom NATO bombardovanja 1995.godine, u četvrtak će svečano biti pušten u saobraćaj.

Otvaranju će u 13,15 časova prisustvovati predsjednik RS Milorad Dodik,  predsjednica Vlade RS Željka Cvijanović, načelnik opštine Foča Radisav Mašić i ministri u Vladi Srpske.

Rekonstrukciju mosta, kojom se rješava veliki saobraćajni i komunalni problem opštine, zajedno su finansirale Vlada Republike Srpske i lokalna uprava u iznosu od tri miliona KM.

Predsjednik Dodik u 14,00 časova će prisustvovati polaganju kamena temeljca za novu zgradu dječijeg vrtića “Čika Jova Zmaj” u naselju Donje Polje.

Prethodno će predsjednik Srpske posjetiti Medicinski fakultet i obići laboratoriju za biomedicinska istraživanja, a potom i Univerzitetsku bolnicu Foča povodom završetka projekta “Energetske efikasnosti” i novih ulaganja u ovoj ustanovi.

Posjeta Medicinskom fakultetu planirana je za 12,15 časova, a fočanskoj bolnici u 12,35.