СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ЖЕЉЕЗНОГ МОСТА НА ДРИНИ

Обновљени жељезни мост на Дрини, који је срушен током НАТО бомбардовања 1995.године, у четвртак ће свечано бити пуштен у саобраћај.

Отварању ће у 13,15 часова присуствовати предсједник РС Милорад Додик,  предсједница Владе РС Жељка Цвијановић, начелник општине Фоча Радисав Машић и министри у Влади Српске.

Реконструкцију моста, којом се рјешава велики саобраћајни и комунални проблем општине, заједно су финансирале Влада Републике Српске и локална управа у износу од три милиона КМ.

Предсједник Додик у 14,00 часова ће присуствовати полагању камена темељца за нову зграду дјечијег вртића “Чика Јова Змај” у насељу Доње Поље.

Претходно ће предсједник Српске посјетити Медицински факултет и обићи лабораторију за биомедицинска истраживања, а потом и Универзитетску болницу Фоча поводом завршетка пројекта “Енергетске ефикасности” и нових улагања у овој установи.

Посјета Медицинском факултету планирана је за 12,15 часова, а фочанској болници у 12,35.