NASTAVLJA SE ASFALTIRANJE FOČANSKIH ULICA

Iz ovogodišnjeg Programa uređenja građevinskog zemljišta do sada je asfaltirano osam lokalnih putnih pravaca u Foči, a radovi se trenutno izvode u Ulici Vojvode Putnika u naselju Gornje Polje, potvrđeno je u Odjeljenju za urbanizam opštine Foča.

Novi izgled dobila je Ulica Osmana Đikića gdje je urađena nova rasvjeta, rekonstruisana vodovodna mreža, ugrađeni kućni priključci za kanalizacionu mrežu, a kompletna dionica presvučena novim asfaltom.

-Asfaltiran je i dio Ulice Milana Hadživukovića u MZ Dušanovo, dio puta prema kući Kunarca u MZ Lazarevo, prilaz iz Karađorđeve ulice prema kući Vismana u MZ Gornje Polje, put do kuća Ostojića na Trnovačama u MZ Brod, dio puta u Izbišnu, saniran asfaltni put u naselju Miljevina i lokalni put bolnica-Jošanica-naveli su u Odjeljenju.

Dodaju da će u narednom periodu biti asfaltirani dijelovi ulica Desanke Maksimović i Maka Dizdara  u fočanskom naselju Donje Polje, te dio Drinske i Užičke ulice.

-Asfalt će stići i u Zuboviće i Rječicu-naveli su u Odjeljenju.

Ukupna vrijednost radova iznosi 188.068 KM, a radove izvodi preduzeće GP „Put“ Istočno Sarajevo.

happy wheels