U Beogradu dogovorena izgradnja i HE “Buk Bijela”

Pored izgradnje hidroelektrana Foča i Paunci, gradiće se i hidroelektrana Buk Bijela, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva Vlade RS.

Na sjednici Energetskog komiteta Republike Srbije i Republike Srpske, zaključeno je da će izgradnja ovih objekata, čija će snaga iznositi preko 180 megavata, podjednako doprinijeti energetskoj stabilnosti Republike Srbije i Republike Srpske”, rekao je ministar rudarstva i energetike Srbije Aleksandar Antić.

Kako je saopštilo Ministarstvo, Šestom sjednicom Energetskog komiteta Republike Srbije i Republike Srpske predsjedavali su ministri Aleksandar Antić i ministar energetike Republike Srpske Petar Đokić, a ona je održana juče uoči zajedničke sjednice dvije Vlade u Beogradu.

“Napravili smo presek stanja svih zajedničkih aktivnosti. Preduzeli  smo korake koji se tiču projekata od strateškog značaja za obe strane – iskorišćavanja potencijala na gornjem toku reke Drine”, rekao je Antić.

Izvor: Radio Foča