Подршка малинарима

Удружење пољопривредника, у сарадњи са Општином Фоча, реализује пројекат подршке произвођачима органске малине на подручју наше општине.

За све малинаре, који имају регистровану органску производњу, биће обезбијеђен систем противградне заштите.

Општина ће тај пројекат подржати са 50 % средстава, ресорно министарство Владе РС кроз програм ИФАД са 40 %, а произвођачи ће учествовати са 10 % средстава.

Укупна вриједност пројекта је око 40.000 КМ.

Поред овог пројекта Општина ће и у овој години свим малинарима давати подстицај за производњу у износу од 10 фенинга по килограму, а ресорно министарство 30 фенинга. Малинари ће тако за сваки килограм откупљене малине добијати 40 фенинга што ће, уз очекиване веће продајне цијене, бити значајан подстицај за већу производњу.