Foča spremno dočekuje sportiste

Sve je spremno za 15.međunarodni omladinski fudbalski turnir “Fudbal frends” u Foči koji počinje u četvrtak 25.jula i traje do nedjelje 28.jula. I ove godine turnir će okupiti poznata imena iz svijeta fudbala, fudbalske talente iz pet zemalja bivše Jugoslavije, a prvi put na fočanskom stadionu zaigraće klubovi iz Mađarske i Rusije.

Na ovogodišnjem  turniru prvi put dva ruska kluba -„Krila Sovjetov“ i „Lokomotiva“ i mađarski“ Mol Vidi“, branilac titule “Rijeka” iz Hrvatske, “Crvena zvezda” iz Srbije, “Budućnost” iz Crne Gore, “Maribor” iz Slovenije, “Vardar” iz Makedonije, “Željezničar” i domaća “Sutjeska” iz BiH.

Tako će Foča i ovog ljeta biti stjecište svih onih koji su svjesni da fudbal nije samo pobjeda i poraz, već simbol ljudskog druženja i najprisutnija stvar u civilizaciji.

Velika je čast i zadovoljstvo biti domaćin fudbalskim ekipama koje igraju na našem tradicionalnom turniru koji ove godine slavi i mali jubilej – petnaest godina organizacije turnira koji promoviše Foču kao sportski i kulturni centar u regionu i Evropi, kaže predsjednik OO “Fudbal frendsa”, Radisav Mašić:

-Mislim da je ovo najveća manifestacija omladinskog fudbala na području jugoslovenskih republika i važno je da svake godine opravdava svoj puni naziv, druženje i prijateljstvo među mladim ljudima, i ta poruka koju ljudi odavde odnesu je zaista nešto zbog čega ovaj turnir vrijedi. Po svemu tome se Foča promoviše kao dobar domaćin i mjesto gdje su ljudi sklapali nova prijateljstva, sticali iskustva i naučili nešto novo. Foča u fudbalskom smislu ostaje mnogim fudbalerima u sjećanju kao mjesto odakle su izrasli u ozbiljne talente, baš kao što je naš Rade Krunić izrastao ovdje u Foči i na “Fudbal frendsu “, a danas je u Milanu. Zbog toga “Fudbal frends” za nas ima važno mjesto i opravdava sav napor koji ulažemo u organizaciju-rekao je Mašić.

Da bi opravdali ulogu dobrog domaćina, napor danima ulažu i sve opštinske službe. Gradske ulice i zelene površine se uređuju, postavlja horizontalna signalizacija, redovno se izvršavaju komunalne obaveze, dok se gro posla obavlja na Gradskom stadionu gdje je uređen i markiran teren, atletska staza, tribine, svlačionice i klubske prostorije.

Organizatori pozivaju publiku u Foči da i ove godine zajedno dočekaju učesnike “Fudbal frendsa”, te da četiri dana uživaju u fudbalskom spektaklu na obalama rijeka Drine i Ćehotine.

-Prilika je ovo da pozovemo sve naše građane i komšije da dođu na otvaranje turnira, jedna utakmica koju će gledati je vrlo atraktivna i zanimljiva za ljubitelje fudbala , u pitanju je meč između “Crvena zvezde” i “Lokomotive”. Očekujem da ćemo kao i do sada biti dobri domaćini, sve naše službe biće na usluzi gostima, naši trgovci, preduzetnici i građani i vjerujem da će svi iz Foče ponijeti dobre utiske i poželjeti da ponovo ovdje dođu-rekao je Mašić.

Zbog većeg broja učesnika ovogodišnji “Fudbal frends” trajaće dan duže, tako da će se prve utakmice igrati u četvrtak 25. jula od 17,00 časova kada će na teren izaći ekipa „Krila Sovjetov“ i domaća „Sutjeska“.

Svečano otvaranje je u petak, 26. jula u 19:00 na Gradskom stadionu. Dobro došli na Fudbal frends!

happy wheels