Фочи од Србије 200.000 евра за обнову павиљона на Тјентишту и за набавку санитетског возила

Од донаторских средстава Владе Србије, општини Фоча одобрено је 200.000 евра за реконструкцију павиљона у Националном парку “Сутјеска” и за набавку санитетског возила за Дом здравља.

Како је Радио Фочи потврдио начелник општине Радисав Машић, за реконструкцију павиљона на Тјентишту намијењено је 150.000 евра, а за набавку санитетског возила 50.000 евра.

Овим средствима реконструисаће се један од павиљона у близини хотела “Младост”, који је девастиран зубом времена.

Машић је рекао да ће се одмах кренути у израду пројекта, да би се што прије изабрао извођач радова и објекат привео намјени.

Он је додао да ће санитетско возило за фочански Дом здравља бити набављено посредством Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске.

Извор: Радио Фоча/ И. Јанковић