У првој половини године приходовано 5.745.000 марака

Одборници Скупштине општине Фоча усвојили су извјештај о извршењу буџета за прву половину ове године у износу од 5.745.708 КМ, што је 40,26 одсто од укупно планираних годишњих средстава.

За 2019. годину буџет је планиран у износу од 14.270.000 КМ, од чега на изворне приходе отпада 10.430.000.

Начелник Одјељења за финансије Мирјана Давидовић истакла је да су приходи од ПДВ-а у првој половини године износили 3.113.000 КМ, што је 45 одсто од плана.

Она је напоменула да прикупљање прихода од ПДВ-а нема равномјерну динамику и да је у првој половини године незнатно слабије, али да се сада на крају септембра може видјети да ће бити остварени у планираном износу, што даје сигурност буџетској години.

У првих шест мјесеци потрошено је 5.237.286 КМ или 36,7 одсто од планираних расхода.

Давидовићева је навела да се већи приходи од расхода у првој половини године не могу сматрати суфицитом, јер је ово само пресјек стања, који треба да послужи за анализу кретања прихода и расхода до краја године.

Извор: Радио Фоча/ И. Јанковић

СО Фоча: За унутрашње уређење Храма Светог Саве Општина улаже 420.000 КМ

Одборници фочанског парламента усвојили су данас одлуку о планирању и обезбјеђивању средстава за суфинансирање унутрашњег уређења Храма Светог Саве у Фочи, којом се локална управа обавезала да ће у наредних седам година за ову сврху издвојити 420.000 КМ.

Суфинансирање ће се вршити у 84 мјесечне транше од по 5.000, односно у годишњем износу од 60.000 КМ.

Начелник Општине Фоча Радисав Машић, на чији приједлог је усвојена ова одлука, напоменуо је да је локална управа и до сада за градњу Храма Светог Саве годишње издвајала 60.000 КМ.

„То је ставка која није кредитно задужење, која општину не оптерећује додатно, а која омогућава Црквеној општини, односно Храму Светог Саве да подигне кредит од 420.000 КМ, колико им недостаје да ураде подно гријање и мозаик. Та инвестиција кошта око 600.000 КМ, они имају разлику у средствима, а ми ћемо се на овај начин придружити обезбјеђењу општималних услова да се службе Божије у том храму могу обављати и зими, што тренутно није баш пријатно“, рекао је Машић.

Извор: Радио Фоча/ И. Јанковић

Објава листе корисника регионалног стамбеног програма за под-пројекат државног пројекта стамбеног збрињавања (ДПСЗ-БИХ5)

У складу са Оквирним Споразумом између Развојне Банке Вије􀀕а Европе и Босне и Херцеговине у вези са Регионалним програмом стамбеног збрињавања који је ступио на снагу Одлуком Предсједништва Босне и Херцеговине о ратификацији (“Сл. гласник БиХ – Међународни уговори”, број: 4/14), из ултидонаторског фонда са превлађују􀀕им учеш􀀕ем ИПА средстава које осигурава Европска унија, финансира се спровођење вишегодишњег Државног пројекта стамбеног збрињавања (ДПСЗ).
У прилогу се налази листа корисника регионалног стамбеног програма (извод из табеле који се односи на подручје Општине Фоча).

LISTA KORSNIKA (PDF)