SO Foča: Za unutrašnje uređenje Hrama Svetog Save Opština ulaže 420.000 KM

Odbornici fočanskog parlamenta usvojili su danas odluku o planiranju i obezbjeđivanju sredstava za sufinansiranje unutrašnjeg uređenja Hrama Svetog Save u Foči, kojom se lokalna uprava obavezala da će u narednih sedam godina za ovu svrhu izdvojiti 420.000 KM.

Sufinansiranje će se vršiti u 84 mjesečne tranše od po 5.000, odnosno u godišnjem iznosu od 60.000 KM.

Načelnik Opštine Foča Radisav Mašić, na čiji prijedlog je usvojena ova odluka, napomenuo je da je lokalna uprava i do sada za gradnju Hrama Svetog Save godišnje izdvajala 60.000 KM.

„To je stavka koja nije kreditno zaduženje, koja opštinu ne opterećuje dodatno, a koja omogućava Crkvenoj opštini, odnosno Hramu Svetog Save da podigne kredit od 420.000 KM, koliko im nedostaje da urade podno grijanje i mozaik. Ta investicija košta oko 600.000 KM, oni imaju razliku u sredstvima, a mi ćemo se na ovaj način pridružiti obezbjeđenju opštimalnih uslova da se službe Božije u tom hramu mogu obavljati i zimi, što trenutno nije baš prijatno“, rekao je Mašić.

Izvor: Radio Foča/ I. Janković