Vodovod II faza – radovi u punom jeku

Radovi na zamjeni sekundarne vodovodne mreže u gradu teku punim intenzitetom. Izvođači nastoje da, gdje je moguće, izbjegnu prekopavanje gradskih ulica i drugih asfaltiranih površina, ali tamo gdje to nije moguće, vrše se prekopavanja. Radovi se izvode u Gornjem Polju, Kočićevu, u centru grada, a ukupno treba postaviti 21 km novih vodovodnih cijevi, koje su atestirane po evropskim standardima.

FOTO: Radovi u Krajiškoj ulici

Kompletna sekundarna mreža u gradu će biti zamijenjena, a biće urađeno i hiljadu kućnih brojila. U okviru ove investicije je i rekonstrukcija izvorišta Krupica u MZ Miljevina. Radovi na izvorištu su počeli i kada budu završeni, građani Miljevine će imati uredno snabdijevanje vodom za piće.

Ukupna vrijednost radova 2. faze vodovoda je oko 2,8 miliona maraka. Rok završetka je 14 mjeseci.

Sa prvom fazom, u kojoj je izgrađen novi dalekovod sa bazenima za višu visinsku zonu, projekat „Vodovod“ je najveća investicija u infrastrukturu u Foči u posljednjih dvadeset i više godina,

happy wheels