Skip to content

Poziv za učešće u izradi Programa rada Skupštine Opštine Foča za 2020. godinu

Poziv za učešće u izradi Programa rada Skupštine Opštine Foča za 2020. godinu

Prema članu 92. Poslovnika Skupštine Opštine Foča („Službeni glasnik Opštine Foča“, broj 14/17), Skupština Opštine Foča donosi svoj program rada za kalendarsku godinu, u pravilu do kraja tekuće godine za narednu godinu. Program rada Skupštine sadrži poslove i zadatke koji su u nadležnosti Skupštine, u skladu sa Zakonom o lokalnoj samoupravi („Službeni glasnik Republike Srpske“, br. 97/16 i 36/19), Statutom Opštine Foča („Službeni glasnik Opštine Foča“, broj 8/17) i utvrđenom politikom razvoja Opštine, pri čemu treba imati u vidu Strategiju razvoja opštine Foča za period 2017. – 2026. godine, kao i drugim zakonskim i podzakonskim propisima.

U članu 93. stav 2. Poslovnika Skupštine predviđeno je da u izradi programa rada Skupštine učestvuju određeni relevantni subjekti, koji mogu dostaviti svoje prijedloge i mišljenja. Shodno tome, u prilogu možete preuzeti poziv od strane Skupštine Opštine Foča za aktivno učešće u izradi Programa  rada  Skupštine  Opštine  Foča  za  2020.  godinu.

Dokument Poziva za učešće u izradi Programa rada Skupštine Opštine Foča za 2020. godinu možete preuzeti  OVDJE.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter