Обавјештење – Републички завод за статистику

Обавјештавамо да ће Републички завод за статистику РС, у складу са Законом о статистици Републике Српске („Сл.гласник РС“ број 85/03), током 2020. године спроводити Анкету о потрошњи домаћинстава. Методом случајног одабира, анкетираће се око 3500 домаћинстава из Републике Српске. Нека од тих домаћинстава налазе се на територији ваше општине. Анкету ће спроводити наши акредитовани и обучено анкетари и супервизори.
Анкетом ће се прикупити подаци о структури и величини потрошње домаћинства, као и о социјалном стању домаћинства. Такви подаци ће послужити као основа за будуће статистичке анализе у циљу бољег креирања социјално-економских политика у Републици Српској и Босни и Херцеговини. Напомињемо да су прикупљени подаци подаци о домаћинствима повјерљиви подаци и да ће се користити искључиво за статистичке и научне анализе, у складу са Законом о статистици Републике Српске („Сл. гласник РС”, број 85/03) Законом о статистици БиХ ( Сл. Гласник БиХ, број 26/04) и Законом о заштити личних података БиХ (,,Сл. гласник БиХ“, број 49/06).
Уколико су вам потребне детаљније информације, можете се обратити Републичком заводу статистику Републике Српске на телефон 051-332-721

Српска нова година уз ансамбл “Боеми” и ватромет

Општина Фоча организоваће дочек православне Нове године на градском тргу.

Фочаке ће у центру града забављати Ансамбл „Боеми“ из Ужица, уз кувано вино и чај и новогодишњи ватромет, а програм ће почети у 22.00 часа.

Православну Нову годину свим грађанима Фоче који прослављају према јулијанском календару честитао је начелник општине Радисав Машић са жељом да 2020. година донесе добро здравље, породичну срећу и успјех.

-У нади и увјерењу да ће 2020. годину обиљежити стабилност, заједништво и друштвени развој, срдачно вас поздрављам-наводи се у честитки начелника општине .

Почетак 2020. године по јулијанском календару означиће звона Храма Светог Саве у Фочи гдје ће у поноћ бити служен молебан.