У петак се бира најбољи спортиста општине

У Градском позоришту у Фочи у петак, у 19,00 часова, одржаће се манифестација „Избор за најбољег спортисту општине у 2019. години“.

Том приликом биће награђени најбољи спортисти из свих 16 спортских колектива који дјелују у Фочи. Признања ће бити уручена и најбољем тренеру, најуспјешнијем спортском колективу, најперспективнијем спортисти, најбољем спортисти са потешкоћама у развоју, најбољем спортском раднику, најбољем спортисти општине као и признање за спортски подвиг године.

Манифестација „Избор спортисте године за 2019. годину“, организује се у оквиру Јанурских свечаности општине Фоча.

Организатори манифестације су Општина Фоча и Спортски савез општине.

Јануарске свечаности: Вечерас представа „Цигани, идемо“

Представа „Цигани, идемо“ Аматерског позоришта Фоча биће изведена вечерас , у 19.00 часова, у Градском позоришту Фоча.

Ова драма, са елементима љубавне приче и мјузикла, рађена је по тексту Александра Сергејевича Пушкина, у драматизацији и режији Бранке Грујичић.

Премијерно је изведена прошле године у оквиру Фестивала драмског стваралаштва у Власеници, а репризно извођење за фочанску публику изводи се у оквиру Јануарских свечаности општине Фоча.

На фестивалу у Власеници глумци Аматерског позоришта Фоча награђени су дипломом за најбољу колективну игру.

Малинка Дојчиновски је проглашена за најбољу глумицу за играње улоге Џасмин у овом комаду, а уједно је добитница похвале за партнерску игру са Јованом Ћевризом.

Остале улоге тумаче Петар Чанчар, Аница Никовић, Јана Вуковић, Божица Млађеновић и Урош Костовић. Сценографију и костиме осмислила је Милена Вуковић.

Карте по цијени од двије марке могу се купити непосредно прије извођења у билетарници Позоришта.