Двије књиге о Фочи

Из штампе су ових дана изашле двије књиге о Фочи, аутора Миленка Тодовића.

Њихови наслови су: „Путници и путописи о Фочи од 15. до 21. вијека“ и књига „ Очи у очи по Фочи“ са поднасловом „Занимљивости о Фочанском крају.“

Издавачи за обје књиге су СПСД Просвјета – Опш.одбор Фоча и ЦКУ Фоча, уз помоћ општине Фоча.

У књизи „ Путници и путописи о Фочи“ аутор је сабрао путописе и записе бројних путника и намјерника који су, различитим поводима, долазили или пролазили кроз Фочу. Њихови записи су најбоље свједочанство о Фочи, становништву ове општине, културним споменицима и животу у различитим епохама.

У књизи „ Очи у очи по Фочи“ аутор је издвојио занимљиве детаље о Фочи који су објављени у различитим публикацијама, дневној и периодичној штампи, тако да књига садржи низ детаља и занимљивих догађаја које смо одавно заборавили.

Заинтересовани читалац ће ове књиге моћи купити у Инфо-центру Туристичке организације у Улици Краља Петра Првог Ослободиоца.