Search
Close this search box.

Кошаркаши Сутјеске бољи од Сокоца, пораз одбојкаша и одбојкашица

Кошаркаши Сутјеске савладали су на свом терену екипу Сокоца резултатом 78:72 у 16. колу Прве лиге Републике Српске.

По четвртинама је било 24:22, 11:10, 18:22, 25:18.

У изузетно борбеној и неизвјесној утакмици, домаћи кошаркаши успјели су да преломе резултат у своју корист половином посљедње дионице.

Почетком четврте четвртине, гости су имали предност од четири поена, након чега је услиједила одлична игра Сутјеске, тачније заблистао је Мрђан Мрковић који је у том дијелу игре убацио 12 поена и може се рећи да је, уз Александра Тунгуза, најзаслужнији за овај изузетно важан тријумф Фочака.

Александар Тунгуз је са 22 поена био најефикаснији играч утакмице.

Одлично је одиграо и Иван Зејак, који је постигао 18, Мрђан Мрковић је убацио 17, а Дејан Ћировић 13 поена.

Код гостију истакли су се Филип Нешић са 18 и Немања Печеница са поеном мање.

Фочацима је ово четврта побједа из 16 мечева, веома важна у борби за опстанак, док Соколац сада има половичан учинак- осам побједа и исто толико изгубљених мечева.

У наредном колу Сутјеска гостује у Зворнику екипи Дрина Принцип која је у горњем дијелу табеле са девет побједа и седам пораза.
Одбојка: Слиједи меч одлуке са Босном

Одбојкаши Маглића поражени су на гостовању у Какњу од истоименог домаћина са 3:0 у 17. колу Премијер лиге БиХ. Истим резултатом, женска екипа Маглића изгубила је на гостовању у Лукавцу од домаћег Смеча.

У сусрету у Какњу домаћин је оправдао улогу фаворита, мада су Фочаци пружили снажан отпор.

Најнеизвјесније било је у првом сету који се играо на разлику, а припао је домаћину резултатом 26:24. И у другом сету водила се велика борба 25:22 за Какањ, док је трећи период игре завршен нешто већом разликом 25:19.

Фочаци су овим поразом пали на пето мјесто.

Сарајевска Босна их је претекла побједом против Радника из Бијељине 3:1.

Босна је сада на мјесту које води у доигравање за првака БиХ, али има само бод више од Маглића.

У посљедњем колу пред доигравање, састаће се управо ове двије екипе и то у Фочи.

Маглић има лијепу прилику да пред својом публиком побједом против Босне избори пласман у лигу за првака, што би био заиста огроман успјех.

Одбојкашице Маглића поражене су у Лукавцу 3:0, по сетовима је било 25.11,25.22, 25.20.