Сутра Еколошки форум у Фочи

У организацији Спортско-риболовног друштва “Младица” у фочанском Центру за културу сутра ће бити одржан Еколошки форум на којем ће организатори упознати јавност са катастрофалном ситуацијом одлагања смећа и грађевинског отпада на обалама ријека.

На форуму ће се разговарати и о одговорностима, могућностима за унапријеђење ситуације, покретање велике акције чишћења обала Ћехотине и Дрине, као и подизању еколошке свијести суграђана.

Организатори су на форум позвали представнике Општине Фоча, Туристичке организације, планинарска и спелеолошка друштва, спасилачке службе, Одјељење за инспекцијске послове Општине Фоча, представнике школа и њихове еколошке секције, омладинске организације и навијачке групе.

-Позивамо све наше суграђане који се залажу за љепши, чистији град и уредне водотокове, да дођу у Центар за културу и информисање у сриједу у 17.00 часова-саопштили су организатори.