Закључци штаба за ванредне ситуације општине Фоча – Наредба Начелника општине

ОПШТИНА ФОЧАЗакључци

Штаба за ванредне ситуације

Закључци Штаба за ванредне ситуације општине Фоча за спречавања ширења и посљедица вируса корона
од 17.03.2020.године

1. Општина Фоча наставља акцију дезинфекције свих јавних објеката у граду и редовног прања улица, како у граду, тако и у насељима Брод и Миљевина.

2. Појачава се свакодневни одвоз смећа, уз обавезу дезинфекције мјеста гдје су постављени контејнери.

3. Упућује се апел грађанима који долазе из подручја у којима је регистрован вирус корона, да се путем телефона, јаве свом породичном љекару и да досљедно поштују мјере изолације.

4. Општинској инспекцији је наложено да, у складу са законом, према свима који се не придржавају мјера изолације, предузима казнене мјере уз асистенцију полиције.

5. Штаб апелује на грађане старије од 60 година, хроничне болеснике и труднице да остају у својим домовима и што више избјегавају социјалне контакте.

6. Захтијева се од власника трговинских и других радњи да обезбиједе да у маркетима тржних центара истовремено не може боравити више од 10, а у мањим продавницама више од 3 купца.

Закључци штаба за ванредне ситуације

Наредба Начелника од 17.03.2020.