Закључци штаба за ванредне ситуације општине Фоча – Наредба Начелника општине

ОПШТИНА ФОЧА
Закључци

Штаба за ванредне ситуације

Закључци Штаба за ванредне ситуације општине Фоча за спречавања ширења и посљедица вируса корона
од 17.03.2020.године

1. Општина Фоча наставља акцију дезинфекције свих јавних објеката у граду и редовног прања улица, како у граду, тако и у насељима Брод и Миљевина.

2. Појачава се свакодневни одвоз смећа, уз обавезу дезинфекције мјеста гдје су постављени контејнери.

3. Упућује се апел грађанима који долазе из подручја у којима је регистрован вирус корона, да се путем телефона, јаве свом породичном љекару и да досљедно поштују мјере изолације.

4. Општинској инспекцији је наложено да, у складу са законом, према свима који се не придржавају мјера изолације, предузима казнене мјере уз асистенцију полиције.

5. Штаб апелује на грађане старије од 60 година, хроничне болеснике и труднице да остају у својим домовима и што више избјегавају социјалне контакте.

6. Захтијева се од власника трговинских и других радњи да обезбиједе да у маркетима тржних центара истовремено не може боравити више од 10, а у мањим продавницама више од 3 купца.

Закључци штаба за ванредне ситуације

Наредба Начелника од 17.03.2020.

Скупштина Општине Фоча – Обавјештење

Након одлуке Владе Републике Српске о проглашењу ванредне ситуације у Републици Српској због вируса корона, разматрано је питање рада и функционисања Скупштине Општине Фоча, Колегијума и сталних радних тијела Скупштине у новонасталим условима.

Након одржане телефонске сједнице Колегијума Скупштине и усаглашавања ставова са представницима политичких субјеката који су заступљени у саставу Скупштине Општине Фоча и Начелником Општине Фоча, донијет је јединствен закључак да Скупштина Општине Фоча и Колегијум Скупштине пролонгирају и одложе до даљег започете активности на одржавању 38. редовне сједнице, која је према Програму рада Скупштине Општине Фоча за 2020. годину била планирана да се одржи крајем мјесеца марта текуће године.

Скупштина Општине Фоча – Обавјештење