Координациони састанци служби спашавања

Координација служби спашавања из Општина Плужине и Фоча

У циљу обезбјеђења безбједности туристичких дестинација и перципирања истих као такве, кроз пројекат ће се успоставити боља сарадња између служби спашавања двије општине (полиције, ватрогасних служби, здравствених центара, цивилне заштите, професионалних спасилачких клубова, горских служби спашавања).

У том смислу, пројекат ће подржати организацију 8 координационих састанака (4 годишње) са тимовима који су задужени за безбједност на туристичким локацијама у пројектном подручју. Током састанака биће дисутоване мјере и стандарди безбједности на туристичким дестинацијама, али и друга питања која се тичу управљање ризиком. Ови састанци ће такође садржати компоненту подизања капацитета ових служби, где ће на сваком састанку гостујући предавач одржати предавање о савременим изазовима и трендовима у области безбједности.

Детаљније:

Општине Плужине и Фоча започеле са радом на унапријеђењу безбједности туристичких локација

Општине Фоча и Плужине уз подршку Европске уније заједнички раде на унапријеђењу безбједности туристичких локација
Уз подршку Европске уније настављен рад на унапријеђењу безбједности туристичких локација у Општинама Плужине и Фоча

Одржан шести координациони састанак служби спасавања из Фоче и Плужина