Oбјављени резултати конкурса за општинске стипендије

Општина Фоча објавила је данас резултате конкурса за додјелу стипендија за академску 2019 / 2020. годину, у којој ће се из локалног буџета стипендирати 178 студената.

Међу стипендистима су студенти са најмањом просјечном оцјеном 7,50, дјеца погинулих бораца и ратних војних инвалида , студенти без једног или оба родитеља, корисници социјалне помоћи, студенти чија су оба родитеља незапослена, студенти из вишечланих породица са троје и више дјеце, бруцоши са одличним успјехом из средње школе и наградама са такмичења, студенти који нису корисници стипендија из других извора стипендирања, а старосна граница за стипендију је 26 година.

За стипендију је конкурисало укупно 186 студената, услове је испунило њих 178, док је осам остало испод црте.

Право приговора на прелиминарни списак имају сви подносиоци пријава у року од 15 дана од дана објављивања прелиминарног списка.

Појединачни износи стипендије износе од 80 КМ до 100 КМ, зависно од године студија.

У протеклој академској години општина Фоча исплатила је стипендије 141 студенту, за шта је из буџета издвојено 150.000 марака.

Спискови се могу погледати у прилогу.

Прелиминарни списак студената којима је одобрена стипендија

Прелиминарни списак студената којима није одобрена стипендија