НОВА КАПЕЛА НА „БОЖОВЦУ“

Ових дана почело је рушење старе, већ одавно дотрајале капеле на старом градском гробљу „Божовац“

Писаних трагова о томе када је капела саграђена нема, а према свједочењу најстаријих мјештана, било је то прије 107 година, односно 1923. године. Да је објекат одавно грађен, најбоље докаује грађевински материјал којим је зидана. Наиме, зидана је од дрвеног прућа, које је лијепљено земљом, иловачом а кров је од окорака преко којих су приковани комади лима неједнаког профила. Све је на том објекту одавно потрошило свој вијек.

Извршна власт општине је у договору са Црквеном општином фочанском, кренула у акцију изградње нове капеле. Собзиром да је ријеч о објекту према коме сви имамо сентиментални однос , очекивати је да ће се у акцију, кроз донацију грађевинског материјала или на други начин – уплатом средстава, укључити сви привредни субјекти и појединци како би нова капела на старом гробљу била ускоро саграђена.

Црквена општина фочанска је у Новој банци отворила посебан жиро рачун на који се могу уплатити донације.

Број жиро -рачуна је: 555 80000 48608064

Сви смо позвани да се укључимо у ову хуману акцију која је симбол пијетета према објекту који то заслужује.