ЦРКВА У НОВОМ СЈАЈУ

Ових дана црква Св. Николе у Фочи засијала је пуном љепотом.

На светињи су обновљени купола звоника, кров и фасада.

Црквена општина фочанска је за ту инвестицију обезбједила средства од вјерника и донатора, а помогла је и општина Фоча.

Црква Св. Николе у Фочи саграђена је 1857. године. Грађена је у нешто модификованом стилу рашке школе градитељства.

Градња је трајала десет година, а градитељ Спасоје Вулић, (родом из Тетова) на каменој плочи надвратника урезао је датум завршетка, 20. септембар 1857. год.

Земљиште за храм даривала је Савка Влаисављевић, родом дубровчанка, чији су земни остаци покопани на почасном мјесту с лијеве стране цркве.

Црвка Св. Николе је на листи заштићених националних споменика.

ЦРКВА СВ. НИКОЛЕ
У СЛИЦИ И РИЈЕЧИ

НЕКАД И САД

Фотографија је најбољи документ времена. Она свједочи о тренутку који ће веома брзо заувјек промјенити околности и вријеме.

На првој фотографији, која је снимљена прије стотину година, види се како је црква Св. Николе изгледала некад, а  на другој како та црква изгледа данас.