ОШ Св. Сава у програму енергетске ефикасности

Начелник општине Радисав Машић потписао је уговор са Министарством урбанизма, грађевинарства и екологије Републике Српске по коме је ОШ Св. Сава ушла у програм енергетске ефикасности.

Пројектом је предвиђена замјена крова, утопљавање, односно постављање нове фасаде, замјена столарије и други радови којима ће се обезбиједити бољи услови рада, како за ученике тако и за наставно и друго особље Школе.

Извор најповољнијег понуђача и друге припремне процедуре биће завршени у законским роковима како би радови кренули почетком грађевинске сезоне.

ОШ Св. Сава у Фочи је једна од најстаријих основних школа у Републици Српској. Изграђена је 1958. године и ако ће од тада бити и њена највећа инвестиција у реконструкцију.