Општински Штаб за ванредне ситуације – АПЕЛ: ПОШТУЈМО МЈЕРЕ

Опш.шт.за.ванр.сит.

grb mali

АПЕЛ: ПОШТУЈМО МЈЕРЕ

Огроман притисак који већ мјесецима трпи здравствени сектор, исцрпљује и људске и материјалне могућности и зато је неопходно да за укупно стање, везано за пандемију, свој дио одговорности предузме сваки појединац. У пракси то значи да треба носити маску, и у затвореном простору и на отвореном, избјегавати скупове и већа окупљања, редовно прати руке, провјетравати просторије у којима се борави.

Ово је констатовано на данашњој редовној сједници Општинског Штаба за ванредне ситуације на којој је закључено да све мјере остају на снази, да се дезинфекција јавних простора и објеката наставља и да се од власника приватних објеката тражи да то и они редовно раде.

Општински штаб је информисан да се прописане мјере, углавном, поштују како у тржним центрима и трговачким радњама, тако и у угоститељским објектима и да се поштује радно вријеме.

Већина грађана је епидемиолошке мјере прихватила одговорно и поштује их, а Општински штаб апелује на грађане да у томе буду досљедни и истрајни.

Стање са пандемијом у окружењу је забрињавајуће и зато је на испиту наша одговорност и наша савјест.