Обавјештење о радном времену у вријеме јануарских празника

ОПШТИНА ФОЧА

ШТАБ ЗА ВАНДРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Датум: 30.12.2020. год.

РАДИО ФОЧА

ПРЕДМЕТ: Обавјештење о радном времену у вријеме јануарских празника

Радно вријеме угоститељских објеката и приређивача игара на срећу утврђено је наредбом (закључком) републичког Штаба за ванредне ситуације у времену од 06.00 до 22.00 часа, сваким даном.

Поштујући наредбу републичког Штаба радно вријеме  угоститељских објеката у нашој општини  у дане празника: 1, 2, 7, 9 и 14.  јануара  2021. године утврђено је од 06.00 до 22.00 часа.

Изузетак је 6. јануар – Бадњи дан,  када је радно вријеме угоститељских објеката од 06.00 до 18.00 часова, у складу са Одлуком о одређивању радног времена угоститељских објеката и општинским Штабом за вандредне ситуације.

Радно вријеме привредних субјеката  који обављају трговинску, занатску, производну и услужну дјелатност  31. децембра 2020. године раде од 07.00 до 18.00 часова.
Републички празници 1.  и  9.  јануар 2021. године, као и 3. јануар (недјеља) су нерадни дани у складу са Одлуком о радном времену трговинских, занатских и услужних дјелатности и одлуком Општинског штаба за вандредне ситуације као и радно вријеме републичког празника 2. јануар 2021. је од 07.00 до 13.00 часова.

Изузетак –  у наведене дане у времену од 07.00 до  11.00 часова могу да раде радње који обављају као основну дјелатност продају хљеба, пецива, свјеже тјестенине и колача, те цвјећаре и продавнице погребне опреме.

У дане вјерских празника привредни субјекти који обављају трговинску, занатску, производну и услужну дјелатност 6. јануара 2021. године раде од 07.00 до 13.00 часова, а 7. и 14. јануара не раде, осим радњи  које обављају као основну дјелатност продају хљеба, пецива, свјеже тјестенине и колача, те цвјећаре могу да раде од 07.00 до  11.00 часова.

Бензинске пумпе раде сваким даном од 00.00 до 24.00 часа.
Апотеке раде како је регулисано Одлуком у прилогу.

С поштовањем,

КОМАНДАНТ ШТАБА