Обуком до запослења

У оквиру пројекта „ Про будућност“ који реализује Министарство иностраних послова Њемачке, у Фочи је осам младих људи протеклих шест мјесеци било на обуци код послодавца и за то вријеме примали плату и стекли знање.

Од 2014. године, откако се општина Фоча укључила у тај пројекат, обуку је код 39 послодаваца завршило 48 младих радника. Више од 50 одсто лица која су завршили обуку примљени су у радни однос.

Ријеч је о средњошколцима који су прошли обуке за водоинсталатера, зидара, тесара, пекара, књиговођу, оператера,  конобара, кувара, шанкера, портира, туристичког водича, скипера, сервисера рафтинг опрема и друга занимања.

Сваке године општина је, такође, путем својих установа и локалне администрације, подржавала овај пројекат и исказала интерес да то чини и убудуће.