ПОМОЋ ПОЉОПРИВРЕДНИЦИМА

За подршку пољопривредним произвођачима у нашој општини Општина је у овој години издвојила око 150.000 КМ.

Подстицаје су добили узгајивачи крава и оваца, произвођачи млијека, малинари и пчелари.

Помоћ Општине стигла је и пољопривредницима који су набавили пољопривредну механизацију, као и сточарима који су поправљали постојеће или подизали нове штале за стоку.

Поред тога, пољопривредницима је подијељен сјеменски материјал, произвођачи поврћа добили су 23 пластеника, а противградну заштиту добило је 15 произвођача малина и другог јагодинастог воћа.

У сарадњи са Каритасом реализује се програм социјалне одрживости породица лошијег материјалног стања, којим је обухваћено 9 породица.

Општина ће, такође, у сарадњи са ресорним Министарством владе Републике Српске подијелити сјеменски материјал за 150 пољопривредника како би се на вријеме припремили за прољетну сјетву.