Уз подршку Европске уније настављен рад на унапријеђењу безбједности туристичких локација у Општинама Плужине и Фоча

Општине Плужине (Црна Гора) и Фоча (БиХ) су у понедељак 21.12.2020. године, у оквиру пројекта ”Туризам, Адреналин и Рафтинг Авантура (Т.А.Р.А)” подржаног од стране Европске уније, организовале четврти по реду координациони састанак за припаднике својих служби спашавања (цивилне заштите, полиције, здравствених установа, ватрогасних служби и удружења, служби заштите и спашавања, ГСС-а). На састанку се дискутовало о начинима потраге и спашавања на планинама, као и начинима потраге и спашавања на бијелим водама (дивљим водама) и кањонима. Уз представљање примјера позитивне и негативне праксе спашавања на територији двије државе представници служби спашавања су упознати и са филозофијом спашавања, обуком коју је неопходно проћи да би се постао спасилац, приоритетима и фазама спашавања те процјеном околине ситуације. Учесницима састанка представљена је лична опрема неопходна за спасиоца на дивљим водама а имали су прилику да погледају фотографије и видео снимке о поступању у случају потраге и спашавања на брзим водама. Координациони састанак се одржао у просторијама Центра за културу и информисање у Фочи, док су учесници из Плужина састанак пратили путем видео линка.