Општина Фоча и “Каритас” помажу отварање 30 радних мјеста у фирми “Мраз”

Општина Фоча и хуманитарна организација „Каритас“ из Швајцарске финансијски ће помоћи отварање нових 30 радних мјеста у текстилном предузећу „Мраз“ са Пала, у чијем је погону у фочанском насељу Велечево тренутно запослено 60 радника.

На данашњем састанку представника „Каритаса“ и „Мраза“ са руководством општине постигнут је договор да се заједничким снагама повећа капацитет овог предузећа које је у Фочи почело са радом прије четири мјесеца.

Начелник општине Милан Вукадиновић изразио је задовољство што је постигнут договор о сарадњи, која ће омогућити посао за 30 Фочака.

„Са швајцарским „Каритасом“ имамо позитивна искуства из претходног периода и увјерени смо да ћемо имати доста добрих ефеката како за запошљавање, тако и за многе друге пројекте. Фирма „Мраз“ је изразила интересовање да прошири погон у Фочи и ми ћемо финансијски помоћи да обезбиједимо превоз радницима и обуку за 30 нових радника“, рекао је Вукадиновић.