ОПШТИНА ФОЧА

Суфинансирање јавних набавки конзорцијума за иновације

advanced divider

Отворен је позив за достављање пројекних приједлога „Суфинансирање јавних набавки конзорцијума за иновације“ који се финансира из Програма ЕУ COSME 2014-2020.

Рок за подношење пријава је 19. јануар 2021. године до 17:00 часова.

Општи циљ Позива је да допринесе јачању конкурентности и одрживости предузећа ЕУ, унапређењу МСП која имају приступ тржишту јавних набавки и повећању видљивости и свијести о предностима иновативости у области јавних набавки.

Овај позив за подношење пројектних приједлога има три главна циља:

1. Подршка сарадњи између купаца;
  2. Повећање утицаја јавних набавки на иновације;
  3. Повезивање и успостављање синергије са истраживачким и иновационим пројектима које финансира ЕУ кад је то могуће.

На предметни позив се могу пријавити непрофитне и профитне организације, јавне институције, универзитети и истраживачке институције.

Укупан буџет Позива износи 5 милиона евра.

У прилогу су Смјернице за подносиоце пријава, а детаљне информације доступне су ОВДЈЕ.

advanced divider

Вијести