Општина Фоча: Наставак сарадње у пројекту „ПРО-Будућност“

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић са сарадницима разговарао је са представницима хуманитарне организације Католички сервис помоћи (ЦРС) и Каритаса из Сарајева, који су главни партнери у пројекту „ПРО-Будућност“, о будућој заједничкој сарадњи и реализацији пројеката на подручју ове локалне заједнице.

Окосница састанка било је представљање критеријума и начина аплицирања за будуће пројекте Америчке агенције за међународни развој -УСАИД, међу којима су и инфраструктурни пројекти за које је општина Фоча исказала интересовање.

Разговарано је и о могућностима усвајања Платформе за мир у Скупштини општине Фоча, кровном документу УСАИД-овог пројекта „ПРО-Будућност“.

Из Општине Фоча саопштено је да ће формирати нови радни тим с циљем што ефикаснијег наставка реализације пројекта „ПРО-Будућност“.