Потписан нови Колективни уговор

Начелник општине Милан Вукадиновић и предсједник Синдикалне организације Милија Радовић потписали су данас нови Колективни уговор за запослене раднике у Општинској управи.

Овим актом су за период од три године регулисана права запослених у складу са свим законским и подзаконским актима, која су обавезна да поштују и једна и друга страна потписника.

“Имајући у виду тешку економску ситуацију погоршану корана вирусом, водили смо веома конструктивне преговоре са обје стране и са много разумијевања према Буџету општине. Најважније од свега је да Синдикат очекује наставак добре сарадње са Начелником општине Миланом Вукадиновићем, јер су нам циљеви исти. ” рекао је предсједник Синдикалне организације Милија Радовић.

Када су у питању локалне заједнице, ово је један од првих потписаних Колективних уговора на просторима Републике Српске.