Потписани уговори за 30 приправника

Општина Фоча потписала је уговоре о обављању приправничког стажа са 20 јавних и приватних предузећа као и установа, у којима ће бити запослено 30 приправника. За послодавце ово је прилика да младим људима пруже шансу за стицање радног исуства како би прешли прву степеницу до добијања сталног запослења.

У наредном периоду Општина ће покушати провести сличан пројекат, како би и остали, поред ових 30 са којима су данас потписани уговори, добили прилику за прво запослење, рекао је начелник Општине Фоча Милан Вукадиновић.

-Нећемо стати на овоме. Наставићемо активности у сарадњи са Заводом за запошљавање да нађемо могућности да остали млади људи, који нису успјели да нађу послодавца, добију прилику за приправнички стаж – рекао је Вукадиновић.

Општина Фоча обезбјеђује нето зараде приправницима у износу од 540 КМ, а послодавци доприносе, као и друге трошкове које приправници имају током обављања послова. За ове намјене у локалном буџету предвиђено је 210.000 марака.