Фоча домаћин централне манифестације поводом Дана Републике

Централна манифестација обиљежавања 30 година Републике Српске, коју организује Педагошки завод, биће одржана у Фочи 11. јануара.

Начелник Вукадиновић изразио је задовољство што ће општина Фоча бити домаћин друге по важности манифестације којом се обиљежава рођендан Републике Српске.

Као и претходних година, прије централне прославе Дана Републике Српске Педагошки завод Српске расписаће јавне конкурсе за најбоље ликовне и литерарне радове ученика основних и средњих школа, након којег ће бити одржане изложбе као и свечана академија.

Директор Педагошког завода Републике Српске Предраг Дамјановић, приликом посјете Фочи, обишао је и фочанске школe, које заједно са општином Фоча учествују у oрганизацији Свечане академије.