Вукадиновић са сарадницима угостио Ингрид Мекдоналд

Др. Ингрид Мекдоналд, резидентна координаторица Уједињених нација у Босни и Херцеговини, била је данашњи гост начелника Милана Вукадиновића, замјенице Весне Рашевић и предсједника Скупштине општине  Фоча Срђана Драшковића.

Циљ састанка био је да се др. Мекдоналд упозна са тренутним изазовима и приоритетима на подручју општине Фоча, са освртом на пандемију КОВИД-19 и на социоекономску ситуацију. Посебна пажња била је посвећена економским темама, питањима заштите животне средине с нагласком на кориштење такозване зелене енергије, те реалним могућностима унапређења стања у овој области.

Мекдоналд је изразила спремност да тим Уједињених нација у БиХ настави подржавати пројекте и активности који ће овој општини осигурати просперитетнији и сигурнији живот.