У току партерно уређење простора око Храма Светог Саве

Партерно уређење Храма Светог Саве, једног од највећих храмова Српске православне цркве, са благословом митрополита дабробосанског Хризостома, увелико је у току.

Из одбора за уређење храма, поручују да радови обухватају излазни плато са полукружним степеништем, стазу за литије око храма, нове пjешачке стазе и њихово осjветљење, као и хортикултурно уређење простора. Храму ће бити омогућен приступ из свих фреквентних пjешачких праваца, док ће укупно камено поплочање износити 800 м².

Средстава за финансирање партерног уређења Храма Светог Саве у Фочи у износу од 563.409 марака, обезбијеђена су из грант средстава општине, а према уговореном року, завршетак радова се очекује током октобра.

Градња Храмам Светог Саве у Фочи, почела је прије 15 година, на празник Покров Пресвете Богородице, када су освештани темељи површине 1.500 квадрата. Шест година касније храм је покривен, а од Васкрса 2013. године редовна су богослужења.