ПОЗИВ ОВЈЕРЕНИМ ПОЛИТИЧКИМ СУБЈЕКТИМА ЗА УЧЕШЋЕ НА ОПШТИМ ИЗБОРИМА У БИХ 2022. ГОДИНЕ

РЕПУБЛИКА  СРПСКА

ОПШТИНА  ФОЧА

ОДЈЕЉЕЊЕ  ЗА  ПРОСТОРНО  УРЕЂЕЊЕ,

СТАМБЕНО-КОМУНАЛНЕ  ПОСЛОВЕ

Број: 06-36-сл.

Датум: 05.09.2022. године

П О З И В

ОВЈЕРЕНИМ ПОЛИТИЧКИМ СУБЈЕКТИМА

ЗА УЧЕШЋЕ НА ОПШТИМ ИЗБОРИМА У БИХ 2022. ГОДИНЕ

– ОСНОВНА ИЗБОРНА ЈЕДИНИЦА 166 Б ФОЧА –

ПРЕДМЕТ: Постављање огласних медија.

I Постављање плаката за политичко оглашавање могуће је вршити (без накнаде) на двостраним паноима и таблама, постављеним за ту намјену на сљедећим локацијама:

ТАБЛЕ ПАНОИ
  1. У близини Центра за културу и информисање;
  1. Тениско игралиште (ограда);
  1. Ул. краља Петра (трг);
  1. Аутобуска станица (ограда);
  1. Доње Поље  (преко пута бензинске пумпе);
  1. Лазарево (ограде игралишта на Крвавцу);
  1. Душаново (улаз у Алаџа  парк);
  1. Обилићево (ограда изнад стадиона);
  1. Ливаде (у близини моста);
  1. Паркинг код Болнице;
  1. Лазарево  (у парку поред моста);
  1. Горње Поље (ул. Карађорђева);
  1. Табаци (ограда прекопута Бензинске станице);
  1. Горње Поље (ул. Николе Пашића).
  1. Брод (ограда Инд.зоне);

1. Миљевина (ограда О.Ш.);

1. Јошаница (просторије М.З.);

1. Драгочава (просторије М.З.);

1. Рјечица (просторија М.З.);

1. Насеље Горње Поље (ул. Николе Пашића).

II На подручју центра града дозвољено је постављање једнократних двостраних паноа са плакатима, јарбола и транспарената на локацијама и по распореду које одреди ово Одјељење у договору са политичким субјектима (што ће бити приказано и на графичком прилогу). Одобрење за постављање транспарената, јарбола и једнократних паноа са плакатима издаје надлежни орган по захтјеву заинтересованих политичких субјеката.

(Напомена: На стубовима јавне расвјете на којим је предвиђено постављање транспарента, панои са плакатима, јарболи  и транспарент морају бити од истог политичког субјекта).

Висина накнада :

• Транспарент: 10,00КМ по комаду дневно,
  • Плакат: 0,50КМ по плакату дневно,
  • Јарбол: 0,50КМ по стубном мјесту за јарболе дневно.

III Поред плакатирања у центру града, уз претходно добијену сагласност, дозвољено је и постављање једнократних двостраних паноа са плакатима и на сљедећим стубовима јавне расвјете:

• на 15 стубова јавне расвјете који се налазе у Светосавској улици, на дијелу од скретања према Београдској улици до КПЗ;
  • на 2 стуба јавне расвјете који се налазе у Светосавској улици поред дворишта Храма;
  • на 4 стуба јавне расвјете који се налазе на мосту на ријеци Ћехотини – код Дворане;
  • ул. Цара Душана: од кружног тока до скретања према Љубовићу – на 5 стубова јавне расвјете, затим на 6 стубова до Дома здравља и на 3 стуба до скретања према Светосавској улици;
  • на 15 стубова јавне расвјете који се налазе у Студентској улици, на дијелу од КПЗ (од улаза на паркинг простор који се налази између улице и Дрине) до привремених објеката испред Болнице;
  • на 26 стубова јавне расвјете који се налазе улици Бранка Радичевића, на дијелу од Доњег моста на Ћехотини до моста код Дворане;
  • на 28 стубова јавне расвјете који се налазе улици Николе Пашића, на дијелу од раскрснице са ул. Краља Петра Првог до Бензинске пумпе;
  • на 5 стубова јавне расвјете који се налазе уз улицу поред Пијаце до насеља Самоборска;
  • на 11 стубова у Карађорђевој улици, од насеља Самоборска до насеља Војводе Путника и
  • на стубовима јавне расвјете у насељу Лазарево.

Висина накнада :

• 0,50КМ по плакату дневно.

IV За постављање огласних медија подносиоци захтјева су дужни поднијети захтјеве са наведеном врстом огласног медија и врстом оглашавања, а у складу са договором који ће претходно бити постигнут на заједничком састанку, који ће се одржати у просторијама Општине Фоча, 09.09.2022. године у 12 часова у сали број 31.

Прије издавања рјешења подносиоци захтјева су дужни доставити доказе о уплати обрачунатих накнада за постављање огласних медија, све у складу са Одлуком о јавном оглашавању на подручју општине Фоча („Службени гласник Општине Фоча“, број: 4/12).

V  Политички субјекти су дужни да огласне медије одржавају у уредном стању. По истеку рока наведеног у сагласности за истицање медија, њихови власници су дужни да их одмах уклоне а мјесто на коме су били постављени доведу у првобитно стање.

Н А Ч Е Л Н И К

Одјељења за просторно уређење,